Pradžia » Svetainės staliukai

Rodoma 1–24 iš 40

Svetainė yra vienas iš pagrindinių kambarių, kuriame praleidžiame daug laiko, todėl ši erdvė turi būti ne tik stilinga, bet ir patogi, dėl šios priežasties svetainės erdvei yra sukurta nemažai skirtingos paskirties staliukų. Svetainės staliukai skirstomi į žurnalinius, kavos, TV, ir konsolės staliukus. Kiekvienas iš šių staliukų sukurtas taip, kad jūsų kasdienybė būtų patogesnė, o bendra erdvės išvaizda stilinga. Pasiūloje galima rasti platų staliukų pasirinkimą, kurie pagaminti iš skirtingų medžiagų, skirtingų dizainų. Palpalbaldai.lt komanda paruošė patarimų, kurie palengvins pasirinkimo procesą ir padės nustatyti, kokį staliuką geriausia pirkti jūsų namams. 

Svetainės staliukų tipai ir paskirtis 

Skirtingoms svetainės erdvėms galima rasti patogių staliukų, kurie prideda papildomo funkcionalumo, vietos daiktams ir užkandžiams, gėrimams: 

  • Kavos staliukas svetainei. Tai žemi staliukai svetainei, paprastai statomi prieš sofą ar fotelius svetainėje. Jie dažnai naudojami gėrimams, užkandžiams ar kitiems smulkiems dizaino elementams padėti. Kavos staliukai būna įvairių formų, dydžių ir stilių. 
  • Žurnaliniai staliukai. Tai maži staliukai svetainei, paprastai statomi sofos gale arba šone. Ant jų laikomi šviestuvai, knygos ar kiti daiktai, kurių gali prireikti sėdint svetainėje. Būna įvairių formų ir dydžių. 
  • TV staliukas svetainei. Pagalbiniai staliukai po televizoriumi, kuriuose arba ant kurių patogu laikyti garso aparatūrą, namų kiną. 
  • Konsoliniai staliukai. Tai siauri, aukšti staliukai svetainei, paprastai statomi prie svetainės sienos. Jie dažnai naudojami daiktams, vazoms, dizaino elementams arba nuotraukoms. Ant konsolinių staliukų taip pat galima laikyti šviestuvus, knygas ar kitus daiktus. Jų būna įvairių stilių ir medžiagų, o kai kurie turi stalčius ar lentynas daiktams laikyti. 

Pagrindinis skirtumas tarp šių tipų stalų yra jų dydis, paskirtis ir vieta kambaryje. Kavos ir žurnaliniai staliukai paprastai statomi svetainės zonoje. Konsoliniai staliukai paprastai statomi prie sienos kaip funkcionalus daiktų laikymo vietos sprendimas. TV staliukai statomi tik po televizoriumi ir gali būti tvirtinami prie sienos, todėl gali būti sunku ateityje keisti jų vietą. 

Dizainas 

Kaip ir kiekvieną baldą, taip ir svetainės staliukus reikia derinti prie jau esamo dizaino. Jie gali tapti akcentiniais arba papildyti jau esamą dekorą. Pradėkite nuo svetainės stiliaus ir spalvų gamos, įvertinkite kokios spalvos atrodytų priimtinai. 

Moderniam arba minimalistiniam dizainui, rinkitės tiesių linijų ir paprastos, švarios išvaizdos staliukus. 

Klasikinio stiliaus namams, ieškokite tokio pat stiliaus stalų su puošniomis detalėmis. Atsižvelkite ir į stalo pagaminimo medžiagą, nes ji gali turėti didelę įtaką bendrai staliuko išvaizdai. 

Dydis

Dydis yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris nulems konkretaus staliuko pasirinkimą, atkreipkite dėmesį, kad staliukas turėtų būti proporcingas kambario ir kitų jame esančių baldų dydžiui. 

Šoninį žurnalinį staliuko dydį derinkite prie sofos arba kitų sėdimų baldų. Turi būti patogu atsisėdus padėti kavos/arbatos puodelį. Staliukai svetainei turi būti ne per aukšti ir ne per žemi. Atkreipkite dėmesį, kad apvalus svetaines staliukai vizualiai reikalauja didesnės erdvės nei kitų formų staliukai. 

Konsolinis staliukas dažniausiai būna standartinio aukščio, tačiau skirtingo ilgio ir pločio, geriausias būdas rinktis staliuką – išmatuoti sieną, prie kurios bus statomas šis staliukas. TV staliuko dydis priklauso nuo televizoriaus. Staliukas turi būti mažiausiai 40 cm ilgesnis už turimą televizorių, tokiu atveju bendras vaizdas atrodys proporcingas. 

Pagaminimo medžiaga 

Svetainės staliukai gaminami iš įvairių medžiagų, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra:

  • Mediena. Yra populiarus svetainės staliukų medžiagos pasirinkimas, nes ji yra patvari, nesenstanti, suteikia erdvei šilumos. 
  • Metalas. Dažnai naudojamas moderniuose ir industrinio stiliaus stiliaus balduose. Labai patvarūs ir gali atlaikyti didesnę apkrovą. 
  • Stiklas. Dažnai pasitaikanti medžiaga suteikianti erdvei elegantiškumo ir modernumo. Tačiau stikliniai staliukai svetainei gali būti mažiau patvarūsi – labiau braižytis, reikalauti daugiau priežiūros. 

Pirkite internetu 

Taigi, svetainės staliukai yra svarbūs baldai, kurie jūsų svetainei gali suteikti ir funkcionalumo, ir stiliaus. Pasirinkti tinkamus staliukus namams gali būti sunku, tačiau atsižvelgus į tokius veiksnius kaip dydis, dizainas ir medžiaga, jūsų pasiūlos ratas sumažės ir pasirinkti bus lengviau. Palpalbaldai.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti platų svetainės staliukų asortimentą patrauklia kaina. Jeigu išsirinkti sunku, mūsų komanda Kaune pasiruošusi padėti ir pakonsultuoti visais jums kylančiais klausimais. 

Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K 

Kokių tipų svetainės staliukų yra? 

– Savo svetainei galite pasirinkti kavos, konsolinius, žurnalinius ir TV staliukus. 

Kokio dydžio staliukus rinktis? 

– Staliukai turi būti proporcingi jau esantiems baldams. TV staliukas turi būti ilgesnis už turimą televizorių mažiausiai 40cm (po 20cm iš abiejų pusių). 

Iš kokios medžiagos pagaminti svetainės staliukai?

– Pagrindinės pasitaikančios medžiagos yra mediena, metalas, stiklas. Kurią pasirinkti, priklauso nuo namų dizaino ir reikiamo patvarumo, jei žadate didelę apkrovą, rekomenduojama rinktis medienos arba metalo staliukus, tačiau vengti stiklinių. 

Kokio dizaino staliuką rinktis? 

– Su staliukais galite elgtis kiek spontaniškiau negu su kitais baldais, jie gali tapti akcentiniais. Tačiau įvertinkite bendrą namų stilistiką ir rinkitės tokį staliuką, kuris nebus per daug iššaukiantis. 

Į ką atkreipti dėmesį besirenkant staliukus? 

– Atkreipkite dėmesį į dydį, tipą, pagaminimo medžiagą, dizainą, kainą.