Pradžia » Stalai » Rašomieji stalai » Kampinis rašomasis stalas

Kampinis rašomasis stalas yra būtinas baldas patogiam darbui biure, namuose, arba įgyvendinant kitas veiklas. Kampiniai stalai yra sukurti taip, kad tilptų į kambario kampą ir būtų galima išnaudoti dažnai nepastebimą ir nepakankamai išnaudojamą vietą. Šie stalai būna įvairių dydžių ir stilių – nuo mažų ir paprastų iki didelių ir sudėtingų, todėl lengva rasti tokį, kuris atitiktų konkrečius jūsų poreikius.

Dėl didelės pasiūlos gali būti sudėtinga išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį baldą. Palpalbaldai.lt komanda paruošė patarimus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį siekiant įsigyti tinkamiausią rašomąjį stalą internetu. Pagrindiniai rašomųjų stalų skirtumai yra dydis, dizainas, funkcionalumas, forma, pagaminimo medžiaga ir kaina. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį, kokioms reikmėms rašomasis stalas bus naudojamas.

Kodėl reikia pritaikyti stalą prie vykdomos veiklos?

Skirtingoms veiklos vyrauja skirtingi ergonomikos reikalavimai. Vykdant veiklą prie kompiuterio, dėl netaisyklingos plaštakos ir riešo padėties gali atsirasti įtampa rankoje, dėl per daug į priekį palinkusio kaklo gali atsirasti kaklo skausmų, o dėl per arti esančio kompiuterio ekrano gali greičiau pavargti akys. Dėl šių priežasčių reikėtų įvertinti, kokia veikla bus vykdoma artimiausiu metu ir pasistengti išsirinkti labiausiai jums tinkantį variantą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stalą?

Stalo dydis 

Labai svarbu išmatuoti erdvę, kurioje bus statomas kampinis rašomasis stalas. Nenorite įsigyti stalo, kuris būtų per didelis arba per mažas numatytai vietai. Jis ne tik atrodytų ne vietoje, bet ir gali priversti patalpą ankšta ar tuščia.

Svarbiausia suderinti dydį ir patogumą. Nors svarbu įsitikinti, kad rašomi stalai kampiniai tilps numatytoje erdvėje, taip pat būtina užtikrinti, kad jis būtų funkcionalus ir patogus naudoti. Per didelis arba per mažas stalas, arba toks, kuriuo sunku naudotis, greitai taps nepatogus.

Kampiniai rašomieji stalai būna skirtingų aukščių ir išmatavimų, pritaikyti labiausiai sau tinkamą galite išsimatavę pagal šias paprastas taisykles:

 • Alkūnės turi remtis į stalą ir sudaryti statų, 90 laipsnių kampą;
 • Atstumas nuo akių iki displėjaus 50-70 cm;
 • Sėdint, kojos turi būti tvirtai įremtos į grindis;
 • Atstumas tarp kelių viršaus ir stalo stalviršio apačios 35-40 cm. Standartiniai stalo aukščiai siekia 70-76cm aukštį, todėl tai patogus rodiklis neturintiems galimybės išmatuoti rodiklius tiksliai pagal savo ūgį arba perkant stalus į biurą darbuotojams, kurių ūgis būna skirtingas.

Stalo ilgis ir plotis. Pirmasis rodiklis renkantis stalo dydį yra erdvės dydis, kurioje baldas stovės. Dažnai namuose ar biuruose nebūna pilnai išnaudojami kampai, todėl kaip sprendimą siūlome kampinius rašomuosius stalus.

Kampinis rašomasis – kompiuterio stalas biure

Visų pirma, stalas biuro erdvėje turi būti patogus darbuotojams.

Įvertinkite darbuotojų poreikius stalo funkcionalumui ir dydžiui. Jeigu darbuotojam reikia daugiau negu vieno kompiuterio monitoriaus, spausdintuvo ir vietos dokumentams, rinkitės didžiausią galimą kampinio rašomojo stalo variantą.

Reguliuojamo dydžio stalai. Sparčiai populiarėja reguliuojamo dydžio stalai, kuriuos darbuotojai gali patys pritaikyti pagal savo ūgį ir poreikius, taip pat dirbti atsistoję. Todėl norint išvengti papildomų išlaidų bandant pritaikyti stalus prie skirtingo ūgio darbuotojų, šis pasirinkimas gali tapti optimaliausiu.

Išdėstymo galimybės. Naudojant kampinius stalus biure, svarbu apsvarstyti galimas išdėstymo galimybes. Vienas iš populiarių variantų – kampinį stalą statyti susitikimų kambario kampe, kad būtų daugiau vietos susitikimams ir pristatymams. Kita galimybė – naudoti kampinį stalą kaip atskirą darbo vietą.

Dizainas. Svarstant kampinio stalo dydį ir dizainą, svarbu pagalvoti apie konkrečius biuro poreikius. Jei stalas bus daugiausia naudojamas susitikimams ir pristatymams, gali prireikti didesnio dydžio stalo, kad prie jo tilptų grupė žmonių. Kita vertus, jei stalas bus naudojamas kaip atskira darbo vieta, tinkamesnis gali būti mažesnis dydis. Integruojant kampinį stalą į esamą biuro interjerą, svarbu nepamiršti esamos patalpos estetikos. Pravartu rinktis kampinį stalą, kuris papildytų esamą kambario stilių ir spalvinę gamą.

Dizainas

Renkantis tobulą kampinį stalą savo namų interjerui, svarbu atsižvelgti į dizainą. Stalas turėtų papildyti esamą kambario interjerą, o ne rėžti akį. Vienas iš būdų tai padaryti – priderinti stalo medžiagą ir stilių prie kitų kambaryje esančių baldų. Pavyzdžiui, jei kambaryje yra daug tamsaus medžio baldų, stalas kampinis, pagamintas iš panašaus medžio, puikiai derės prie interjero.

Daiktų saugojimo galimybės

Dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kampinį rašomąjį stalą papildoma vieta, į kurią galima susidėti daiktus:

 • Svarbu įvertinti daiktų saugojimo poreikius. Prieš perkant stalą apgalvokite kokius daiktus reikės laikyti ant stalo ir įvertinkite, kiek vietos reikės.
 • Jeigu turite daug daiktų, patariame rinktis stalą su papildomais stalčiais, tai gali būti puikus būdas maksimaliai padidinti saugojimą mažoje erdvėje.
 • Jeigu daiktų yra daugiau, tačiau nebenorite apkrauti kambario papildomais baldais, galima rinktis stalus su pridedamomis spintelėmis tai gali būti puikus būdas padidinti saugojimo galimybes.

Privalumai

Rašomi stalai kampiniai turi privalumų lyginant su kito tipo stalais:

 • Taupoma vieta namuose arba biure;
 • Lengvas pritaikymas prie nestandartinių dydžių ir išmatavimų erdvių;
 • Papildoma vieta saugoti daiktams;
 • Patogumas;
 • Daugiau papildomų funkcionalumų.

Dėl šių privalumų rekomenduojame pirkti kampinius rašomuosius stalus ir investuoti į papildomą patogumą darbui ar kitoms veikloms.

Kaina ir kokybė

Renkantis kampinį rašomąjį stalą taip pat būtina atsižvelgti į kainą ir kokybę. Geras būdas susiaurinti pasirinkimo galimybes – nustatyti pirkimo biudžetą. Suprasti kainos ir kokybės santykį gali būti šiek tiek sudėtinga, tačiau dažnai aukštesnė kaina atspindi geresnės kokybės medžiagas tokias kaip:

 • Įbrėžimams atspari baldinė plokštė;
 • Vandeniui atspari baldinė plokštė;
 • Plienas;
 • Medžio masyvas.

Galiausiai svarbu pasirinkti kampinį stalą, pagamintą iš medžiagų, atitinkančių jūsų gyvenimo būdą ir naudojimo intensyvumą. Medžio masyvo stalas bus patvaresnis nei stalas, pagamintas iš medžio drožlių plokštės ar MDF, ir laikui bėgant gali atlaikyti intensyvų naudojimą. Stikliniai stalai gali būti trapūs, todėl juos geriau rinktis kambariuose, kurie naudojami nedaug. Taip pat labai svarbu įvertinti pasirinktos medžiagos ilgaamžiškumą ir priežiūrą, kad pasirinktumėte jums tinkamiausią variantą.

Kaip ir kiti baldai, kampiniai rašomieji stalai reikalauja papildomos priežiūros, svarbu suprasti pasirinktos medžiagos priežiūros reikalavimus, nes kai kurios medžiagos reikalauja daugiau priežiūros nei kitos. Nustatydami geriausius kampinio stalo priežiūros būdus, pavyzdžiui, valymo ir poliravimo metodus, užtikrinsite jo ilgaamžiškumą.

Užsisakykite internetu

Tobulo kampinio stalo pasirinkimas jūsų namų interjerui yra procesas, kurio metu atsižvelgiama į stilių ir dizainą, dydį ir funkciją, laikymo aplinkybes, kainą ir kokybę, priežiūrą ir eksploataciją. Laikydamiesi šių gairių, galite rasti stalą, kuris ne tik puikiai atrodo, bet ir tenkina jūsų poreikius bei atitinka jūsų biudžetą. O tai padaryti galite patogiai padaryti mūsų svetainėje palpalbaldai.lt užsisakant tobulą stalą internetu. Mūsų svetainėje taip pat parduodami kiti baldai pritaikyti jūsų poreikiams, kviečiame apsilankyti.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kaip išsirinkti kampinį rašomąjį stalą?

Rinkdamiesi kampinį stalą atsižvelkite į stilių ir dizainą, dydį ir funkciją, laikymo galimybes, kainą ir kokybę, priežiūrą ir eksploataciją. Būtinai suderinkite stalo medžiagą ir apdailą su kitais kambaryje esančiais baldais, atsižvelkite į bendrą kambario estetiką ir išsirinkite stalą, kuris dera prie šio stiliaus. Taip pat svarbu išmatuoti erdvę, nustatyti pagrindinę stalo funkciją ir įsitikinti, kad stalą lengva naudoti. Be to, apsvarstykite įmontuotas laikymo galimybes, biudžetą ir įvertinkite pasirinktos medžiagos ilgaamžiškumą bei priežiūrą.

Kaip prižiūrėti kampinį rašomąjį stalą?

Kampinio stalo priežiūra priklauso nuo medžiagos, iš kurios jis pagamintas. Būtinai išsiaiškinkite pasirinktos medžiagos priežiūros reikalavimus, suplanuokite reguliarią priežiūrą ir nustatykite geriausius stalo priežiūros būdus, pavyzdžiui, valymo ir poliravimo metodus. Tai užtikrins stalo ilgaamžiškumą.

Kokį biudžetą turėčiau skirti kampiniam stalui?

Tai priklauso nuo jūsų asmeninio biudžeto ir ieškomo stalo kokybės. Būtinai nustatykite pirkinio biudžetą ir įsigilinkite į kainos ir kokybės santykį. Nepamirškite, kad didesnė kaina gali reikšti geresnės kokybės daiktą, kuris tarnaus ilgiau ir bus vertas investicijų.

Kokių papildomų funkcijų turi kampiniai rašomieji stalai?

Priklausomai nuo jūsų poreikio, galite rinktis stalus su papildoma lentyna kompiuterio klaviatūrai ir kompiuterinei pelei, taip pat papildoma, paaukštinta lentyna kompiuterio ekranui. Jeigu turite daug daiktų, kuriuos reikia sandėliuoti, galite rinktis stalą su papildomais stalčiais.

Kokį kampinį rašomąjį stalą rinktis biuro erdvei?

Svarbu atsižvelgti į esamą biuro estetiką. Rinkitės kampinį rašomąjį stalą, kuris papildytųesamą kambario stilių ir spalvinę gamą. Jei įmanoma, stenkitės stalą statyti tokioje vietoje, kuri netrukdytų praeiti darbuotojams į kitas patalpas.